Vyrážky na vagíně: Proč vznikají a jak se jich zbavit?

Vyrážky na vagíně: Proč vznikají a jak se jich zbavit?

Ti z nás, kteří už někdy v životě zažili akné, vědí, že pupínky se neomezeně neobjevují jen na našich tvářích a nedělají tam neplechu. Vyrážky na vagíně ženy někdy považují za alarmující a rychle s tím utíkají k lékaři. Přitom je to zbytečné. Někdy totiž stačí změnit pár drobných zlozvyků a vaše „kamarádka“ bude opět v pořádku.

Hrudník, stehna, záda a, ano, dokonce i vagína. I na takovém místě se mohou objevit. Naštěstí to obvykle není důvod k obavám, protože tyto pupínky se určitě nepřesunou níže. Jak se jich ale zbavit?

1. Zapomeňte na vosk

Odstraňování chloupků je často původcem v případě vzniku pupínků na intimních místech. Naše kůže je totiž denně pokryta bakteriemi. Voskování vám podráždí kůži a kromě vzniku vyrážek tak riskujete i folikulitidu nebo zánět vlasových folikulů. Při růstu nových chloupků se totiž bakterie snadněji dostanou do kůže a ta-dá, vyrážky jsou na světě.

Kromě voskování však svou kůži vystavujete riziku i při holení obyčejnou žiletkou. Při holení totiž děláte malé řezy do kůže, které mohou z vnějšího prostředí skutečně přinést nejrůznější bakterie. Takže místo vzniku vyrážky z bakterií na kůži získáte vyrážku z bakterií nacházejících se na holicím strojku nebo žiletce.

Doporučujeme: Kožní výrůstky - zbavte se jich jednou provždy pomocí domácích triků!

2. Dolů s parfémy

Kdykoli se zapotíte, vytváříte úrodnou půdu pro bakterie. Potení totiž vede k vzniku vyrážek na jakémkoli místě. Jedním ze způsobů, jak jim předejít, je důkladná hygiena. Zejména po cvičení nebo jakékoli větší fyzické aktivitě byste se měli pořádně osprchovat.

Na svou intimní oblast však nepoužívejte klasické parfémované sprchové gely, ale raději sáhněte po intimních jemných mýdlech.

Podívejte se také: Pleťová séra značky NIVEA: Krása dávkovaná po kapkách

3. Úzké spodní prádlo není nejlepší volbou

Nošení těsného a nekvalitního spodního prádla může určitě vést k vzniku vaginálního akné, protože zachycuje a kumuluje vlhkost. Volné a prodyšné oblečení snižuje množství potení, a tak se nám v intimních oblastech zbytečně nemastí kůže.

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak můžete zabránit vzniku vaginálního akné. Při větších problémech je nutné předepsat antibiotika a následně zvolit vhodné prádlo, kosmetiku a ve pračce pořádně vyprat veškeré spodní prádlo. Nejlepší je ho povařit, abyste zabránili neustálému přenášení bakterií.

Kdy navštívit gynekologa?

Samozřejmě, ne všechny vyrážky jsou stejné. Proto při prvním podezření na něco vážnějšího určitě navštivte svého gynekologa. Jde totiž někdy o pohlavně přenosné nemoci (syfilis, svrab, herpes,...), což už rozhodně vyžaduje posouzení odborníkem a nasazení správné léčby. Někdy však může mít vyrážka na vagíně příčinu v onemocnění, jako je psoriáza. Samozřejmě to není úplně běžné, ale stát se to může.

Návštěvu gynekologa neodkládejte v těchto případech:

  • otok a zarudnutí vnějších pohlavních orgánů,
  • bolestivé vyrážky nebo vředy na pohlavních orgánech,
  • abnormální výtok,
  • zápach intimních partií,
  • bolest při pohlavním styku,
  • krvácení mimo menstruační cyklus,
  • vymizení menstruace.

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní