Vymačkávání černých teček je hitem. Tato videa viděly miliony!

Vymačkávání černých teček je hitem. Tato videa viděly miliony!

Černé tečky na obličeji představují póry, které jsou částečně zablokovány kožním mazem, odumřelými buňkami a bakteriemi. V odborném žargonu se jim občas říká i komedony.

Černé tečky nepřidávají na kráse a nejraději bychom se jich všichni zbavili rychlým vymačkáním, avšak odborníci říkají: „NEDĚLEJTE TO!“

Žádné vyrážky ani černé tečky by neměly být odstraňovány neodborně, proto doporučují jiné, hygieničtější čištění.

Proužky na černé tečky

Na trhu najdete proužky na odstranění černých teček. Stačí si jen navlhčit kůži, přilepit proužek ať už na nos, tvář, bradu nebo čelo, nechat působit a černé tečky se na něj nalepí, čímž je jejich odstranění jednoduché a bezbolestné.

Tyto proužky většinou obsahují ošetřující a změkčující látky, které si s odstraněním černých teček hravě poradí. Avšak, tyto proužky nejsou účinné pro každého. Každopádně doporučuji vyzkoušet.

Správné čištění pleti

Chcete-li se zbavit černých teček, důležité je také správné čištění pleti. Černé tečky pomalu postupují směrem k povrchu kůže, čímž se v podstatě mohou samy odstranit. Proto mytí obličeje a jeho čištění pomocí přípravků, jako je například peeling, pomáhá odstraňovat nadbytečné množství kožního mazu a odumřelé kožní buňky, což pomáhá předcházet jejich usazování v pórech a vzniku černých teček.

Doporučujeme: Jaké typy pleti poznáme a jak se projevují? Odhal ten svůj!

Speciální nástroj

Komedonový extraktor je malá smyčka umístěná na konci kovové tyčinky. Smyčka jemně zatáhne kůži kolem černé tečky, čímž ji uvolní a vyčistí.

Samotné čištění černých teček je jakýmsi pocitem sebeuspokojení. Mnohým lidem přináší blažený pocit, když vidí, že po stlačení kůže dojde k vyčištění pórů, čímž se na povrch dostane nevzhledná černá hlavička. Možná byste ani neřekli, že z něčeho takového se může stát virální fenomén, který se bude šířit. Mnoho lidí fascinuje vytlačování obrovských černých teček. Jednoduše milují ten odporný pohled, který přispívá k proměně „ošklivosti“ v něco opravdu úchvatného.

Odborné vytlačování černých teček

Znáte jméno Dr. Vikram? Pokud ne, tak je to jeden z největších nadšenců, pokud jde o černé tečky. Na Youtube si vytvořil lékařskou a chirurgickou vzdělávací TV, která poukazuje na zdravotní problémy v životě a jejich léčbu. Mezi jinými tam najdete i to, jak mohou vypadat černé tečky a jak je odstraňuje. Opravdu proměňuje něco odporného v krásné. Viz sami!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní