Microblading obočí - toto musíš vědět před absolvováním tohoto druhu tetování!

Microblading obočí - toto musíš vědět před absolvováním tohoto druhu tetování!
  • 19.03.2024
  • Lea Drobná

Microblading obočí nebo jinak, tetované obočí, dnes už není to, co bývalo, a myslíme to pozitivně. Není divu, že modré, fialové a zelené tetované „hokejky“ z před deseti let jsou stále dostatečným strašákem před touto kosmetickou procedurou pro mnohé z nás.

Není se čemu divit, přeci jen nejde o barvení či líčení, které v případě nespokojenosti smažeme. Přesto čím dál tím více zaplavují internet vydařené tetované oblouky a nás to v koutku duše táhne k nějaké odbornici, ale bojíme se. Možná je za tím nedůvěra, strach z výsledku a bolesti, ale přesto dobře vytetované obočí dokáže velmi potěšit a usnadnit život.

Ty z vás, které do života příroda vypustila bez oblouků á la Cara Delevingne, vědí velmi dobře, jak náročné je denně kreslit dokonalé a hlavně stejné obočí. V případě ranního spěchu se dá říci, že každý oblouk žije vlastním životem. Tetované obočí dokáže těmto ženám velmi pomoci, ale zde je několik informací, které byste předtím měli vědět.

Na co si dávat pozor před tetováním obočí?

1. Ne každý tetovací mistr je jako tetovací mistr

To, že má certifikát, z něj ještě nedělá odborníka. Rozhodně musí mít nějaké fotky prací a pokud nemá, aspoň se máte šanci rozhodnout, zda se chcete svěřit do rukou někomu, kdo právě začíná nebo nemá velkou klientelu. V takovém případě byste neměli platit více než 3780 - 5 050 CZK.

2. Jaká je cena za přetetování?

Tetování obočí je proces. Počítejte s tím, že některé tetovací mistryně nemají v ceně zahrnuto přetetování, které je po měsíci nutné! Pokud máte vyhlédnuté více odbornic, zeptejte se, zda je v ceně zahrnuto i přetetování. Někdy se totiž může stát, že se budete těšit z toho, jak jste ušetřili, ale skutečnost bude jiná.

3. Krvácí to během tetování?

V den tetování nepijte kávu, nekuřte a nepijte alkohol. Způsobuje to větší krvácení a bolesti. Pokud vám v daný den vychází menstruace, požádejte svou tetovací mistryni o jiný termín. Nebude to tak bolet a krvácet. Pokud to během tetování nadměrně krvácí, tetování je zdlouhavější a pracnější. Vytvoří se větší strup, který bývá odstraněn i s pigmentem.

4. Bolí to?

Ano, tetování krvácí a trochu bolí. Někoho méně, někoho více. Mnohé tetovací mistryně potvrzují, že ženy nad 30 let a ty, které už rodily, vnímají tuto proceduru jako méně bolestivou. Neměli byste se však bát, menší bolest rozhodně stojí za komfort, který tetované obočí přinese.

Podívejte se také: Jak na pihy? Dopřejte své pleti a kůži tu NEJLEPŠÍ péči!

5. Jaké další metody přirozeného tetování existují?

Obočí je možné tetovat různými způsoby. Strojová metoda se provádí přístrojem, jehly nejsou tak tenké jako čepele, proto ani imitace chloupků není tak dokonalá jako v případě „microbladingu“. Strojovou metodou je možné dělat i kompaktní obočí (vypadá, jako byste měli nakreslené a vyplněné obočí), ale už existují odbornice, které umí tento efekt dosáhnout i microbladingem.

6. Jak se obočí hojí?

V den tetování a minimálně tři dny po tetování se musíte připravit na to, že obočí mírně pálí, štípe, v místě tetování se stahuje kůže a vznikají malé strupy, které po pár dnech samovolně odpadávají. Minimálně 3-4 dny po tetování vypadá obočí mnohem tmavší, než ve skutečnosti bude, když všechny strupy odpadnou. Počítejte s tím, že tetování bude o 50 % světlejší. Po microbladingu si neplánujte důležitá setkání minimálně 7 dní, pokud se obáváte, že by vám strupy mohly překážet.

7. Je to navždy?

Microblading není navždy, po dvou letech bude potřebné přetetování. Pokud se rozhodnete, že tetované obočí už pro vás není, stačí ho nechat úplně vyblednout, jemný odstín tam zůstane, ale bude okem téměř nepostřehnutelný. I v tomto případě je to však individuální, někomu zůstane barva ve dobré kondici i čtyři roky a někomu je třeba obočí přetetovat už po roce.

8. Kdy je ideální čas na microblading obočí?

O tetované obočí se musíte starat především v létě. Neustálé opalování, či návštěvy solárií nedělají dobře ani vaší pleti ani tetovanému obočí. Ideální čas na tetování obočí je podzim a zima. Kosmetická studia neodmítají tetovat obočí i v letních a jarních měsících, avšak v teplých měsících je třeba tetované místo krémem s vysokým ochranným faktorem, aby nedocházelo k nežádoucím barevným změnám.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní