Co dokáže tableta do myčky? Tyto tipy musíš vyzkoušet!

Co dokáže tableta do myčky? Tyto tipy musíš vyzkoušet!

Určitě nám dáte za pravdu, že tipy a triky pro krásnější, vonavější a čistší domácnost se vždy hodí.

V minulých článcích jsme se věnovali i netradičnímu využití pěny na holení nebo lepicí pásky a dnes si řekneme, jak využít tabletu do myčky nádobí mimo myčku nádobí. Neuvěříte, na co všechno ji lze v domácnosti velmi efektivně použít. Pojďme se tedy na to podívat.

Čistá a vonící pračka

Pro důkladné vnitřní vyčištění pračky se používá speciální prostředek. Pokud ho však nemáte po ruce a vaše pračka potřebuje rychlý čistící zásah, adekvátní náhradou budou i tablety do myčky nádobí.

Stačí, když do prázdného bubnu vhodíte dvě tablety a pračku nastavíte na dlouhý program. Látky obsažené v tabletách odstraní z pračky usazeniny a nejenže ji krásně vyčistí, ale i provoní.

Jak použít tabletu do myčky na odolné skvrny?

U pračky ještě chvíli zůstaneme, protože tablety do myčky nádobí lze využít i na opravdu kvalitní vyprání kuchyňských utěrek, na kterých často zůstávají mastné a mimořádně odolné skvrny. Samozřejmě, mastné skvrny mohou „ozdobit“ i jiné textilie.

A abyste se jich definitivně zbavili, stačí použít tabletu do myčky jako prací prostředek. Jednu tabletu vhoďte do bubnu pračky s textilií, kterou potřebujete zbavit mastných skvrn, a využijte delší prací program.

Nepřehlédněte: Opečený česnek: Tohle dokáže s tělem do 24 hodin!

Netradiční využití tablet do myčky - plastový nábytek bude jako nový!

Možná jste už vytáhli svůj plastový nábytek na balkón nebo terasu a zjistili, že není právě ve špičkovém stavu pro další jarní a letní sezónu. Zažloutlý, ale i jinak znečištěný plast můžete velmi efektivně vyčistit s kaší, kterou si vytvoříte z rozdrcené tablety do myčky nádobí a z malého množství vody. Po vyčištění s takto jednoduše připraveným přípravkem nezapomeňte plast opláchnout čistou vodou.

Použít tabletu můžete i na dokonale čisté WC

Určitě zkuste experimentovat s tablety do myčky i v případě WC. Vhoďte jednu tabletu do mísy a nechte působit nejlépe přes noc, dokud se tableta nerozpustí. Poté můžete dočistit WC kartáčem a výsledkem bude čisté a příjemně vonící záchod.

Když už nevíte, co použít na špinavou troubu

Připálený tuk v troubě dokáže otrávit snad každou hospodyňku. Někdy nepomáhají ani prostředky, kterým jinak plně důvěřujete. Co tedy použít na znečištěnou troubu na pečení?

Zkuste si vyrobit kašičku ze dvou až tří tablet do myčky nádobí a z vody. Do ní můžete přidat i trochu z prostředku, který běžně používáte.

  • Dále je ideální použít houbu na nádobí, kterou směs nanesete na znečištěný povrch trouby a necháte chvíli působit.
  • Poté už jen otřete, tuk by se měl uvolnit už bez přílišného drhnutí.
  • Na závěr nezapomeňte povrchy umýt vodou, aby na nich nezůstala žádná chemie.

Tablety do myčky využijete i jinak - jak vrátit „život“ zašlému porcelánu?

Časem se na porcelánu tvoří jakýsi matný povlak a možná máte doma i zažloutlé kusy, kterým byste chtěli vrátit jejich původní krásu. Postup, který vám prozradíme, se však nedá použít na neglazovaný porcelán a také porcelán s kovovým zdobením. V ostatních případech si můžete vytvořit intenzivní bělicí koupel z tablety do myčky nádobí, kterou si rozpustíte v přiměřeném množství vody. Porcelánové nádobí do ní ponořte a nechte působit účinné látky alespoň 4 – 5 hodin. Poté už jen důkladně opláchněte vodou a můžete se těšit z krásně zářivého porcelánu.

Jak využít tablety do myčky nádobí jinak? Toto netušené využití vás překvapí!

  • Na čištění ledničky – stačí vložit tabletu do teplé vody, nechte tabletu rozpustit a roztokem pomyjte vnitřek ledničky.
  • Mastné skvrny na oblečení – oblečení namočte do roztoku vody (ta by měla mít 60 °C) a rozpusťte jednu tabletu na mytí nádobí. Po namočení vyprací v pračce. Pokud jsou skvrny opravdu odolné, můžete tabletu přidat i přímo do bubnu pračky.
  • Mastnota na kuchyňské lince – časem se na kuchyňské lince může vytvořit mastný film. Ten odstraníte roztokem z vody a tablety. Tabletou nechte rozpustit a následně kuchyňskou linku pořádně pomyjte.

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní