Svatební kytice - ozdoba nevěsty. Víme, jak vybrat tu správnou.

Svatební kytice - ozdoba nevěsty. Víme, jak vybrat tu správnou.

Svatební šaty, boty a účes. Pokud jsi už všechno toto absolvovala a vybrala sis ty nejlepší šaty, ve kterých vypadáš jako princezna, je na čase rozhodnout se o jejich nejdůležitějším doplňku - svatební kytici.

Platí pravidlo, že čím jsou šaty zdobenější, tím jednodušší by měla být kytice. Inspirací je mnoho: internet, svatební fotografie kamarádek a samozřejmě profesionálové.

Ti ti poradí s kyticí "šitou na míru". Určitě se nevyhneš otázce ohledně výběru šatů a účesu, takže bys toto měla mít už dopředu dobře promyšlené.

A toto jsou některé naše tipy, ze kterých si můžeš vybírat:

  • Převislá svatební kytice - hodí se pro vyšší nevěsty k jednoduchým svatebním šatům. Kytice vypadá jako „vodopád“ a nosí se přehozená přes ruku.
  • Úzká svatební kytice - vhodné jsou k jednoduchým elegantním šatům. Pokud je nevěsta silnější, dlouhá stonka opticky prodlouží postavu. Nejčastěji se dělají z kal, případně růží.
  • Kulatá svatební kytice - ideální je pro drobnější postavy a rozšířené svatební šaty. Vhodná je ale téměř pro každou nevěstu.
  • Netradiční svatební kytice - záleží na nápadu floristky, která kytici připravuje. Kytice nemá typický tvar, měla by však podtrhnout osobnost nevěsty.

Svatební kytice mohou být vázané z růží, použity mohou být i gerbery, kal, orchideje, tulipány a mnoho dalších. Jako doplňky se používají perly, hedvábné stuhy, různé bobule. Barva kytice by měla ladit samozřejmě se šaty. Oblíbené barvy jsou bílá, růžová, broskvová, krémová, červená a letos je populární zelenožlutá s bílými doplňky. Se svatební kyticí by měla ladit i veškerá další květinová výzdoba použitá na svatbě. Ceny kytic se mohou pohybovat různe. Proto raději než se rozhodneš, zjisti si v okolí, jaké jsou možnosti a porovnej ceny.

Podívej se také: Čeho si svatební hosté na svatbě nejvíce všímají a co je zajímá?

Visící svatební kytice

Úzká svatební kytice

Kulatá svatební kytice

Netradiční svatební kytice


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní