Znáte rozdíl mezi mascarpone, ricottou a philadelphií?

Znáte rozdíl mezi mascarpone, ricottou a philadelphií?
  • 25.03.2024
  • Lucia Hausknechtová

Velký výběr potravin, které nám supermarkety nabízejí, je pro lidi velkou neznámou. V jednom regálu máte na výběr z minimálně pěti druhů sýra a jediným vaším pomocníkem jsou malinká písmenka složení na zadním obale. Pokud ještě stále nevíte, na co jsou nejvhodnější určité druhy sýrů, těchto pár řádků bude pro vás cenných.

Krémové sýry jako mascarpone, ricotta nebo philadelphia se již staly součástí našich smetanových zákusků a dezertů. Někdy je však problém rozpoznat, který sýr by se nejvíce hodil do daného jídla, a najít ten pravý. Tyto sýry se liší především množstvím tuku, které obsahují, a také z čeho jsou vyráběny, případně jakým způsobem.

Doporučujeme přečíst: Sladkosti - z kterých nejvíce přibíráme

Mascarpone

Italský dezert tiramisu by se bez tohoto lahodného mascarpone těžko proslavil. Tento jemný, sněhobílý sýr je vyráběný ze sladké smetany působením vinné kyseliny bez odstraňování syrovátky. Pochází z Lombardie a je typický pro Itálii, ale oblíbenost si získal i za jejími hranicemi. Je skvělý do různých sladkých dezertů, připravíte z něj nadýchané krémy a chutné pomazánky. Za jeho vynikající chutí se skrývá velké množství tuku, které obsahuje, takže pozor na množství, které sníte.

Doporučujeme přečíst: Levná náhrada kvasnic: Pokud ti došly, tak zkuste místo nich TOTO!

Ricotta

Ricotta nebo syrovátkový sýr, jak ji často nazývají, je čerstvý sýr s různým využitím v našich kuchyních. Chutí se podobá jemnému tvarohu, ale rozdíl je v tom, že tvaroh vzniká z kyselého mléka a ricotta ze sladké plnotučné syrovátky, která je vedlejším produktem při výrobě sýrů. Oproti sýru mascarpone má ricotta nízký obsah tuku, jen do 10 procent, takže je vhodná, pokud si chcete udržet štíhlou linii. Můžete jí nahradit jemný tvaroh nebo mascarpone při zdravějších verzích jídla, ale změnu pocítíte. Můžete ji přidávat do pomazánek, dezertů nebo ji jednoduše natřít na pečivo.

Philadelphia

Philadelphia je sýr typu cream cheese, tedy opět se jedná o jemný, bílý sýr. Svoji typickou strukturu získává oddělením tvarohu od syrovátky a následným zahříváním. Má jemně slanou chuť než předchozí sýry a často bývá ochucen pažitkou, česnekem či bylinkami. Můžete ho použít opět do pomazánek či dezertů nebo při přípravě omáček. Philadelphia je sýr, který se používá do tradičních cheesecaků, takže pokud chcete vědět, jak chutí originál, použijte do receptu právě tuto ingredienci.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní