Zbav se husté krve! Zde jsou přírodní léky na ředění krve.

Zbav se husté krve! Zde jsou přírodní léky na ředění krve.

Diagnózou příliš husté krve trpí mnoho lidí, ale velká část postižených o tom vůbec neví a prvním příznakem se často stává tvorba krevní sraženiny. Ta může vést k bolestem, špatné průchodnosti krve v cévách, nebo někdy dokonce k infarktu. Tento nepříjemný jev často vede lidi k tomu, aby se dozvěděli více o své krvi a rodinné historii.

Pro ředění krve existují i přírodní léky, které můžete jednoduše zařadit do svého jídelníčku. V případě, že užíváte léky předepsané lékařem, je nutné se o konzumaci těchto potravin poradit s lékařem.

Jak se projevuje příliš velká hustota krve?

Diagnóza husté krve se může projevovat na vašem organismu také ve formě jednoho nebo hned několika symptomů. Častým příznakem je například rozmazané vidění, závratě, vysoký krevní tlak, časté modřiny, které vznikají téměř z ničeho, dušnost nebo bolesti hlavy, ale také svědění kůže.

Pokud na sobě něco z toho pozorujete, určitě vyhledejte lékaře, který vám udělá testy. Pokud opravdu trpíte diagnózou husté krve, jako prevenci před srážením krve můžete využít následující potraviny. O jejich konzumaci se určitě poraďte s vaším lékařem.

Léky na ředění krve - proč je někteří z nás musí užívat?

Léky na ředění krve zabraňují tvorbě krevních sraženin, které mohou zastavit průtok krve do srdce. Užívají se perorálně nebo intravenózně (přes žílu), aby se zabránilo vzniku krevní sraženiny. Krevní sraženiny mohou zastavit tok krvi do srdce, plic nebo mozku. Mohou způsobit srdeční infarkt nebo mrtvici.

 • Váš lékař vám může doporučit užívat lék na ředění krve, pokud máte onemocnění srdce, včetně onemocnění srdcových chlopní či nepravidelného srdečního rytmu.
 • Léky na ředění krve se musí užívat přesně podle pokynů.
 • Když je neužíváte dostatek, lék nebude tak účinný.
 • A naopak, pokud je užíváte ve velkém množství, může to vést k silnému krvácení.

Při užívání léků na ředění krve - ať už volně prodejné léky na ředění krve nebo léky na předpis - buďte opatrní a vše konzultujte se svým ošetřujícím lékařem, který zná váš zdravotní stav a kterému důvěřujete. Jen tak můžete předejít vzniku krevních sraženin, abyste si zajistili zdravý průtok krve. Pomoci vám však může i správná životospráva, jako i přírodní ředidla krve - jako například zázvor, kurkuma, kajenské koření, česnek a další.

Nepřehlédněte: Bolest v levém boku pod žebry neignoruj! Proč?!

Volně prodejné léky na ředění krve

Volně prodejné léky na ředění krve jsou nazývány antikoagulancia a jsou určeny na prevenci tvorby krevních sraženin.

Některé z dostupných volně prodejných léků na ředění krve jsou například:

 • Léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (aspirin) - tento lék se často používá na prevenci kardiovaskulárních onemocnění a je známý svými antikoagulačními vlastnostmi.
 • Enoxaparin - tento lék je heparinový derivát, který se používá na prevenci krevních sraženin u pacientů s rizikovými faktory.
 • Dipyridamol - tento lék se často kombinuje s jinými léky na ředění krve a pomáhá zvyšovat efekt antikoagulancií.

Je však důležité si uvědomit, že i když jsou tyto léky volně prodejné, měli byste se před jejich užitím poradit se svým lékařem, aby se předešlo možným vedlejším účinkům nebo interakcím s jinými léky, které užíváte.

Jak na výběr přírodních léků na ředění krve?

Při výběru přírodních léků na ředění krve je důležité konzultovat s lékařem nebo odborníkem na výživu.

Některé přírodní léky, které se často používají na ředění krve, jsou:

 • Omega-3 mastné kyseliny: Obsažené v rybím oleji, ořeších, semínkách lnu a chia, pomáhají snižovat srážlivost krve.
 • Kurkuma: Obsahuje látku kurkumin, která má protizánětlivé a antikoagulační vlastnosti.
 • Česnek: Obsahuje sloučeniny, které mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu a zlepšit průtok krve.
 • Borůvky: Obsahují antioxidanty a flavonoidy, které mohou pomoci zlepšit cirkulaci krve.
 • Zázvor: Má protizánětlivé a krevní tlak stabilizující účinky, které mohou pomoci s ředěním krve.

Je však důležité si uvědomit, že i přírodní léky mají svá rizika a vedlejší účinky, proto je důležité poradit se s lékařem před zahájením užívání jakýchkoli přírodních léků na ředění krve.

Česnek a jeho variace

I když to není zrovna nejvonnější alternativa, česnek opravdu slouží jako prevence proti srážení a zhoustnutí krve. Stejně tak i různé přípravky a výživové doplňky z česneku.

Protože česnek dokáže snižovat krevní tlak, je vynikající i na problémy s hustou krví. Navíc, česnek pomáhá i proti chřipce, jako prevence proti rakovině či proti různým infekcím, a to se i přes zápach opravdu vyplatí, že?

Doporučujeme také: Jak zhubnout z břicha přes noc - bez cvičení? Nevěříte tomu, ale je to možné!

Zelená zelenina

Pro lidi s řídkou krví se nedoporučuje konzumace zelených listových salátů, jako je rukola, zelený salát, špenát, petrželová nať či kapusta, totéž platí i pro pacienty, kteří se na hustou krev léčí pomocí léků.

Pokud však máte zájem jen o přírodní ředění krve či prevenci před vysokou srážlivostí, zelená zelenina je ten pravý prostředek.

Co ještě pomáhá při ředění krve?

Jistě se nebudete divit, že na tomto seznamu najdete léčivou rostlinu jménem zázvor. Z téže rodiny pochází i kurkuma a společně vám pomohou k ředší krvi.

Podobně pomohou i jahody, ryby, vitamín E, zelený čaj a různé druhy ořechů.

Zmínku si zaslouží i ananas, který obsahuje enzym zvaný bromelain. Právě ten brání tvorbě krevních sraženin, díky čemuž je ideální k konzumaci při problémech s hustou krví. Pozor by si však měli dávat ti, kdo trpí různými potravinovými alergiemi, protože ananas může vyvolat vysokou alergickou reakci.

POZOR! Vysoká srážlivost krve je vážným zdravotním problémem. Může se však stát, že vám lékař sám předepíše například užívání zelené listové zeleniny, rybího tuku nebo jiných přírodních léků jako prevenci. Pokud užíváte léky, poradte se s lékařem ohledně konzumace těchto potravin.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní