Jarischův roztok (voda): Obyčejná levná voda z Rakouska?!

Jarischův roztok (voda): Obyčejná levná voda z Rakouska?!

Existuje mnoho produktů, které používáme každý jeden den. Některé jsou dražší, některé zase levnější, ale všechny mají něco společného - slibují nám pomoc při řešení různých kosmetických problémů. Ať už je to akné, na které je nejlepší vše protizánětlivé. Vrásky, kterým je potřeba doplňovat kolagen, nebo suchá pleť, která se bez kyseliny hyaluronové neobejde.

Jednoduše, na množství problémů existuje velké množství složek, které slibují jejich „vyléčení“ během několika dnů. Na druhé straně je tu ale produkt, který mnozí označují za nejlevnější micelární vodu, která dokáže překonat vaše očekávání. A že v případě „čisté vody“ možná žádné ani nemáte, to nemusíme ani říkat.

Tentokrát jsme si vzali na paškál solutio Jarisch - tedy Jarischovu vodu neboli jinak řečeno roztok, který je dostupný v každé lékárně. Jaké jsou účinky této vody a co vlastně obsahuje? Proč ji můžeme nazvat svatým grálem, který by neměl chybět ani vám?

Doporučujeme: Domácí maska pro suché ruce: To nejlepší, co jim můžeš dopřát!

Jarischův roztok

Zdroj: Redakce zaKRASOU.cz

Jarischova voda/roztok (solutio Jarisch) - složení Jarischovy vody

Jarischova voda nese jméno po rakouském dermatologovi Adolfu Jarischovi. Jarischova voda je sama o sobě čirá voda bez nějaké specifické vůně nebo zápachu. Na první pohled připomíná čistou vodu z vodovodu, avšak při jejím složení narazíte na složky jako kyselina boritá nebo glycerin.

Tento roztok se v dermatologii používá především na ošetření mastné, problematické a citlivé pleti. Dokonce je vhodný i na ošetření pleti se sklonem k akné, ekzematické pleti a pod.

Jaké jsou účinky Jarischovy vody?

Jak jsme psali výše, Jarischova voda vypadá jako obyčejná pleťová voda. Kromě kyseliny borité a glycerinu obsahuje destilovanou vodu a některé lékárny také přimíchávají konzervační látky pro jeho delší trvanlivost.

  • Glycerin jako složka Jarischova roztoku má schopnost vázat na sebe vodu, díky čemuž pomáhá v pokožce udržet vlhkost.
  • Kyselina boritá, jinak nazývaná také jako borová voda, má antibakteriální, antiseptické a fungicidní účinky.

Použití Jarischova roztoku – pro koho je Jarischova voda určena?

Odborníci doporučují Jarischův roztok jen pro vnější použití, tedy na ošetření pokožky. Maminky ho využívají na oplachování dětské pokožky. Předcházejí nebo léčí jím atopický ekzém, zapáleniny a podobná kožní onemocnění.

Je pomocníkem při problematické pleti. Ti, co bojují s akné, ho používají na umývání a čištění pleti nebo jako kosmetický prostředek po odličení tváře - tedy jako pleťové tonikum.

Jarischovu vodu také můžete použít na osvěžení pokožky. Stačí si ho jen přelít do nádoby s rozprašovačem. Tento dermální roztok dobře snáší i citlivá pleť.

Jarischovu vodu bychom mohli nazvat takovým tekutým zázrakem z lékárny, který je vhodný na ošetření aknózní, suché nebo mastné pleti. Ale také na ošetření pokožky, která bojuje s ekzémem, psoriázou a pod. Za jeho vyzkoušení mnoho nedáte a pokud vám pomůže, budete se těšit z toho, že jste našli zázračnou vodu, která něco dělá. Něco víc než pleťové krémy!

Doporučujeme: Jak si vybrat nejvhodnější anti-ageing péči pro vaši pleť?

Kde se dá sehnat Jarischův roztok?

U tohoto roztoku, který vám namíchají v každé lékárně, si nebudete muset sáhnout hluboko do kapsy. Je poměrně levný, i když někomu se může zdát opak. Ale pokud si tento roztok necháte předepsat od lékaře, v lékárně vám ho s radostí namíchají bez jakéhokoli doplatku.

Samozřejmě, tento roztok najdete v prodeji i na různých internetových stránkách. Zde si však dávejte pozor, abyste nenaletěli podvodníkům a místo Jarischovy vody jste nedostali něco jiného.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní