Zapomeň na nudný melír – trendy balejáž se vrací do módy!

Zapomeň na nudný melír – trendy balejáž se vrací do módy!

Kde jsou ty časy, kdy jsme chodívali k kadeřnici s jasným cílem, na "pruhy", nebo jinak řečeno, na melír? Některé z vás se možná nebály riskovat i doma a koupily si melírovací sadu, která sestávala z dírkované čepice a háčku.

Avšak, doba jde dopředu a všechno se mění, a to i v oblasti vlasového stylingu. Melír byl před pár lety postupně vytlačen takzvaným ombré a později i technikou zvanou balejáž nebo balayage. V obou případech jde rovněž o formu zesvětlování určité partie vlasů.

Rok 2024 přináší s sebou obrovský návrat právě techniky balejáž, která si od svého vzniku získala mnoho fanoušků. Patří mezi největší letošní vlasové trendy. Uvažujete nad tím, že si barvicí techniku balejáže vyzkoušíte na své koruně krásy? V tom případě musíte vědět základní informace! Jak se dělá balejáž? Pro které ženy je balejáž vhodná? Na jakou délku vlasů je balejáž možné udělat?

Populární balejáž – o co jde?

Jde o tzv. balayage techniku, nebo po slovensky "balejáž". V překladu z francouzštiny to znamená něco jako zametání. Jednoduše je to technika, při které nám kadeřnice nebarví jednotlivé prameny vlasů, ale spíše si s našimi vlasy hraje, respektive máme pocit, že po našich vlasech s barvou a štětcem maluje.

To zaručuje mnohem přirozenější efekt a vlasy tak vypadají jako políbené slunečními paprsky. Je to technika barvení vlasů, při které se barva aplikuje ručně na povrch pramenů vlasů bez použití tradičních fóliových nebo čepicových technik.

Výsledek balejáže je přitom úžasný. Tato metoda umožňuje stylistovi dosáhnout přirozenějších přechodů barev, od tmavších tónů u kořínků po světlejší na koncích, čímž se vytváří efekt, jako by vlasy byly přirozeně vybledlé sluncem.

Doporučujeme: Léto na vlně svěžesti a zábavy

blond balejáž

Zdroj: instagram.com/_hairbypaula

Proč vyzkoušet právě balejáž zesvětlení pramínků?

Výsledkem balejáže je jemný, přirozený vzhled, který nevyžaduje tak časté úpravy jako tradiční metody barvení, protože odrostající tmavší kořínky působí přirozeně a jsou součástí celkového vzhledu. Tato technika je oblíbená pro svou schopnost přidat hloubku, rozměr a jasnost do vlasů, zatímco umožňuje jednodušší údržbu.

Tato technika je velmi flexibilní a tak vám klidně stačí i jemnější odstín, pokud chcete dosáhnout pouze oživení vaší původní barvy. Velkou výhodu mají ale ženy, které by rády zůstaly u své barvy, ale nebaví je chodit každý měsíc k kadeřnici, i když jejich odrosty už volají o pomoc.

Tím, že tato technika má za cíl působit přirozeně, odrosty nejsou příliš nápadné. Kadeřnice umí přechod zjemnit tak, aby si zákaznice mohla od barvení odpočinout i na delší dobu. Případně může na další opravu přijít až za několik měsíců, nebo dokonce vůbec, protože vlasy pěkně dorostou do původní barvy.

Podívej se také na: Jarischův roztok (voda): Obyčejná levná voda z Rakouska?!

úprava vlasů

Zdroj: instagram.com/dvcolour

Rozdíl balayage a melír

Rozdíl mezi balejáží a jinými technikami, jako je například melír, spočívá v tom, jak se barva aplikuje. Při balejáži se barva nanáší rukama volně, což umožňuje dosáhnout méně uniformního a více rozptýleného efektu, zatímco melír vyžaduje přesnější oddělení pramenů pomocí fólie pro dosažení výraznějšího kontrastu.

Balejáž versus ombré

Balejáž je technika barvení vlasů, při které se barva aplikuje ručně, s volnou rukou, na prameny vlasů, přičemž barvivo se obvykle aplikuje od střední délky vlasů směrem k jejich koncům, což zajistí, že kořeny zůstanou blíže k původní barvě.

Ombré je technika, při které dochází k hladkému přechodu z tmavší barvy u kořínků k světlejší barvě na koncích vlasů. Barevný přechod mezi kořínky a konci je výraznější než u balejáže. Ombré může být dramatičtější a méně přirozené než balejáž, ale je oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají odvážnější vzhled.

Bude se ti líbit: Domácí maska pro suché ruce: To nejlepší, co jim můžeš dopřát!

balayage

Zdroj: instagram.com/sametcankara_official

Pre ktoré ženy je vhodná balejáž?

Balejáž je vhodná pro široké spektrum žen, díky své adaptabilitě a schopnosti doplnit různé typy a barvy vlasů. Ať už máte rovné, vlnité, kudrnaté, tenké nebo hrubé vlasy, balejáž se dá přizpůsobit tak, aby vyhovovala vašemu specifickému typu vlasů a zdůraznila jejich přirozenou krásu.

Ačkoliv je balejáž často vidět na delších vlasech, kde mohou být její efekty plně oceněny, je stejně krásná na středně dlouhých nebo krátkých účesech, kde může přidat hloubku a zajímavost.

Pokud máte jednobarevné vlasy a chcete jim přidat hloubku a rozměr bez radikální změny, balejáž je skvělou volbou. Tato technika může opticky zvýšit objem vlasů a dodat jim živý vzhled.

Stačí si vybrat odstín, ať už nádech karamelu, jemné růžové tóny, nebo světlé tóny, pokud chcete vypadat, jako byste se právě vrátili ze slunečného pobřeží. Variací je opravdu mnoho, a tak vám můžeme zaručit, že určitě budete odcházet od kadeřníka nadmíru spokojené.

Zdroj foto z úvodnej koláže: instagram.com/sunkissed.salon, instagram.com/zaferarsanoglu_official, instagram.com/vividsalondv

- Anketa

VYZKOUŠELI BYSTE BALEJÁŽ?

Odpovedalo 27 ľudí  

Ano, líbí se mi to
89%
Ne, nelíbí se mi to
11%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní